Image

Symbolika Projektu Arboretum

Axis mundi (z łac., oś kosmiczna, oś świata) to pradawna idea środka świata, uważanego za stabilny element Wszechświata. Definiowana jest w wielu kulturach, również.

Image

Święty Gaj. Mazurska baśń.

Dawno, dawno temu, tu gdzie dziś rozciągają się Mazury, znajdowały ziemie Prusów. Jedną z krain, od słowa „Galas”, znaczącego kraj świata, Prusowie nazwali Galindia..

Image

Kocham wiatr…

Autorką wiersza „Kocham wiatr” jest Magdalena Raczko. Absolwentka warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, która zajmuje się malarstwem abstrakcyjnym i rysunkiem. Dopełnieniem jej twórczości malarskiej są.

Image

Z cyklu: etno-mitologia

Brzeginia (ukr. Берегиня, Berehynia). Inaczej beregynia od starosłowiańskiego słowa pregynia, oznaczającego zbocze porośnięte lasem. Brzeginie często utożsamiane były z rusałkami czy mamunami. Te żeńskie.

Image

Wracając do korzeni…Lirnik

(…) Prowodyr z dziadem przydybali nareszcie do karczmy. Weszli do wielkiej izby, szynkownej niby sala taneczna. Przy oknach długi stół od brzegu do brzegu.

Image

Kilka słów o naszej twórczości

Kompozycje twórców Projektu Arboretum oraz Koncertu Niepodległości nie mieszczą się już w jednoznacznej interpretacji i trudno jest przyporządkować je konkretnemu gatunkowi muzycznemu. Efektem pięciu.

Image

Drzew przemijanie

Autorką wiersza „Drzew przemijanie” jest Magdalena Raczko. Absolwentka warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, która zajmuje się malarstwem abstrakcyjnym i rysunkiem. Dopełnieniem jej twórczości malarskiej są.

Image

Dąb w Urlach

Autorką wiersza „Dąb w Urlach” jest Magdalena Raczko. Absolwentka warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, która zajmuje się malarstwem abstrakcyjnym i rysunkiem. Dopełnieniem jej twórczości malarskiej.

Projekt Arboretum zaprasza do Świata Muzyki Hybrydowej

Chcesz otrzymywać informacje o darmowych wejściówkach na koncerty, a także o nowych wydarzeniach? Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.