Marcin Riege

Instrumenty klawiszowe, piano

Marcin Riege fot. J. Uciński

Marcin Riege niezwykle utalentowany pianista i kompozytor. Od 2010 roku współpracujemy z Marcinem przy wszystkich edycjach Koncertu Niepodległości. Oprócz licznych aranżacji przygotowywanych specjalnie na to wydarzenie, komponuje zjawiskowe utwory instrumentalne, gdzie, zawsze słyszymy liryczne partie na pianino. Malarskie wręcz klimaty kreślone przez Marcina przywodzą na myśl niektóre jazzowe kompozycję Keitha Jarretta, czy nastrój zapomnianej płyty wirtuoza Ricka Wakemanna (grupa Yes), z płyt Piano Vibrations i Piano Solos. Jednak nic bardziej mylnego! Marcina Riege z Jarretem czy Wakemannem łączą zaledwie pojedyncze nuty, całość jest autorska, niepowtarzalna, czarodziejska. To muzyka niezwykle ważna dla organizowanych przez nas wydarzeń, między innymi dlatego, że pojawia się w momencie, kiedy jest najbardziej potrzebna. Wierzymy, że taki też będzie wkład Marcina w Projekt Arboretum.

Marcin Riege jest absolwentem Wydziału Jazzu w Państwowej Szkole Muzycznej II st. oraz Akademii Muzycznej w Warszawie. Tworzy i wykonuje muzykę o szerokiej stylistyce – jazz, pop, electro i klasyka. Komponuje muzykę instrumentalną i piosenki. Jego dwie piosenki – Sen co nie mijaNiebem nagrała  na swojej najnowszej płycie Halina Frąckowiak. Marcin Riege współpracował z wieloma artystami w Polsce, m.in. z: Krzysztofem Krawczykiem, Anitą Lipnicką, DeSu, Markiem Kościkiewiczem, Grzegorzem Wilkiem, Olą Turkiewicz, Mietkiem Szcześniakiem, Haliną Frąckowiak, Kasią Klich, Justyną Steczkowską, PapaD, Ypsilon Acid Group, Violą Brzezińską, Lidią Kopania, Teatrem Muzycznym Roma i Teatrem Lalka w Warszawie, Teatrem ITP w Lublinie. Brał udział w kilkuset koncertach plenerowych, klubowych oraz w występach telewizyjnych.

Zobacz także

Projekt Arboretum na skróty

Projekt Arboretum zaprasza do Świata Muzyki Hybrydowej

Chcesz otrzymywać informacje o darmowych wejściówkach na koncerty, a także o nowych wydarzeniach? Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.