Tomas Celis Sanchez

Instrumenty perkusyjne

Tomas Celis Sanchez

Tomas Celis Sanchez to czarodziej szelestów i subtelnych brzmień wydobywanych z instrumentów, o których istnieniu często nie mamy pojęcia. Udu, djembe, rain stick, kongo i dziesiątki oryginalnych urządzeń do produkcji brzmień: dzwoneczków, muszli, patyczków i innych to magiczny świat muzyki Tomasa.

Urodzony w Meksyku Thomas Celis Sanchez ukończył klasę kontrabasu Akademii Muzycznej w Ciudad de México. Jednak swoją karierę muzyczną realizuje jako instrumentalista perkusyjny. Od blisko 20 lat mieszka w Krakowie. Jest niezwykle cenionym sidemanem, a jego geniusz doceniają najwięksi muzycy w Polsce i za granicą. Współpracował m.in. z Ewą Urygą, Krzysztofem Ścierańskim, Anną Marią Jopek, Justyną Steczkowską, Ewą Bem, Olą Turkiewicz oraz zespołem Raz Dwa Trzy. Jest zapraszany do udziału w najważniejszych europejskich festiwalach jazzowych m.in. w Ingolstadt Jazz Tage, International Jazz & Blues Festival, Kikinda w Serbii. Koncertował podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Karlowych Warach oraz w Instytucie Polskim w Lipsku. W 2013 roku dwukrotnie występował na Koncercie Niepodległości: w Muzeum Powstania Warszawskiego oraz na Zamku Królewskim w Warszawie.

Zobacz także

Projekt Arboretum na skróty

Projekt Arboretum zaprasza do Świata Muzyki Hybrydowej

Chcesz otrzymywać informacje o darmowych wejściówkach na koncerty, a także o nowych wydarzeniach? Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.