Wojciech Malajkat

Narracja

Wojciech Malajkat. Fot. Dawid Korczyński

Baśniowo-poetycką narrację premierowego Projektu Arboretum poprowadzi jeden z najbardziej znanych Mrągowian. Wojciech Malajkat, bo o nim mowa, jest aktorem, pedagogiem, reżyserem, dyrektorem warszawskiego teatru Syrena. Jest absolwentem mrągowskiego Liceum Ogólnokształcącego nr 1 imienia Obrońców Westerplatte. Studiował na Wydziale Aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi, po ukończeniu której został jej wykładowcą. W latach 1986-2001 był aktorem Teatru Studio im. Stanisława Ignacego Witkiewicza. W latach 1997-2008 występował także w Teatrze Narodowym. Od stycznia 2009 pełni funkcję Dyrektora Naczelnego i Artystycznego Teatru Syrena w Warszawie. W 2005 roku, dekretem Prezydenta RP odznaczony został Złotym Krzyżem Zasługi. W roku 2010 otrzymał tytuł Profesora Sztuk Teatralnych wręczony przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego.

Wojciech Malajkat poprowadził organizowane przez nas Koncert Niepodległości Trzeciego Maja na zamku Królewskim w Warszawie oraz IV Koncert Niepodległości Za Naszą i Waszą wolność, poświęcony udziałowi cudzoziemców, mniejszości narodowych i etnicznych w walce o niepodległość Rzeczypospolitej, który odbył się w Muzeum Powstania Warszawskiego.

Zobacz także

Projekt Arboretum na skróty

Projekt Arboretum zaprasza do Świata Muzyki Hybrydowej

Chcesz otrzymywać informacje o darmowych wejściówkach na koncerty, a także o nowych wydarzeniach? Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.