Projekt Arboretum

Anna Patynek

Instrumenty perkusyjne

Ania Patynek fot. W. Andrzejewski

Perkusjonistka i wokalistka.

Zadebiutowała w Orkiestrze Na zdrowie Jacka Kleyffa w 1986 roku jako chórzystka grająca na congach i djembe. Współtworzyła pierwsze grupy perkusyjne w Polsce jako jedyna kobieta grająca zawodowo na bębnach. Wiedziona pasją pojechała uczyć się rytmu w Senegalu i Gwinei.
Od około 1999 r. występuje z wieloma uznanymi artystami i zespołami w kraju i za granicą, reprezentującymi różne gatunki muzyczne, od folku, reggae, jazzu, elektro po muzykę popową i medytacyjną. Byli to min. Maryla Rodowicz, Voo Voo, Kasa, Justyna Steczkowska, Trebunie Tutki, Marek Biliński, Krzysztof Ścierański, Brygada Kryzys, Calle Sol. W roku 2000 koncertowała ze Zbyszkiem Hołdysem.

Anna Patynek fot. Pol-Art Photography

Od 2001-2010 grała na stałe z Budką Suflera. W 2007 gościnnie z zespołem Hej nagrała płytę „Hej Unplugged”. Ponadto akompaniowała na instrumentach perkusyjnych Natali Przybysz, Nataszy Urbańskiej oraz do programów: „Taniec z Gwiazdami” „The Voice of Poland” „X Factor” . Zagrała w musicalu „Piotruś Pan” -J.Józefowicza oraz spektaklu Teatru Akt i Scena 96.  Od 2015 r. jest konsultantem muzycznym. Obecnie koncertuje z Sama Yoon, Ritmodelią, The Relievers i Jackiem Kleyffem, kwartetem Kuby Sienkiewicza, Tarkowski Orkiestra.

Dyskografia:
Orkiestra Na Zdrowie – kaseta „Jest los”
Wszystkie Wschody Słońca – „Alternativo” –
Habakuk – „Muzyka, słowo, liczba, kolor”-
Zbigniew Hołdys – „Holdys.com”
Calle Sol – „Perro volando”
Ritmodelia – „IT`s not batucada”
Budka Suflera – „Zawsze czegoś brak” -.
Hej – „MTV Unplugged” –
The Relievers – „13 months of sunshine”
Naxos – ”Live at Polin”
Sama Yoon – „Umbada”
Słoma – „Rytm”