Rok 2017

IV Projekt Arboretum „Jaćwież, Warmia i Mazury”

arboretum-2017-plakat

Tegoroczny Projekt Arboretum odbędzie się w amfiteatrze nad jeziorem Czos w Mrągowie w dniu 23 lipca 2017 roku o godz. 19.00.

 

IV edycja koncertu muzyki hybrydowej Projektu Arboretum „Jaćwież, Warmia i Mazury” inspirowana będzie historią, spuścizną kulturową oraz dziedzictwem Warmii, Mazur i zachodniej Suwalszczyzny. Inspiracje repertuarowe czerpane są zarówno z zaginionych cywilizacji Prusów i Jaćwingów, jak i zachowanych reliktów XIX wiecznej kultury Warmii i Mazur.

Czytaj więcej >>>

Rok 2016

III Projekt Arboretum „Warmia i Mazury”

pa_mini_2016

Inspiracją III Projektu Arboretum „Warmia i Mazury” były zapomniane opowieści i zwyczaje ludowe oraz muzyka źródeł, wywodząca się z obszaru Warmii, Mazur zasiedlanych od XVI w. przez osadników z Mazowsza. Repertuar dopełniły kompozycje współczesne inspirowane spuścizną Jaćwingów i Prusów, czyli wczesnośredniowiecznej ludnością północno-wschodniej Polski. Te niezwykłe klimaty ukazane zostały w nowatorski sposób.

Dodatkową atrakcją III Projektu Arboretum była Potańcówka ludowa oraz warsztaty tańca tradycyjnego poprowadzone przez zespół muzyków tradycyjnych „Tęgie Chłopy”.

Czytaj więcej >>>

Rok 2015

II Projekt Arboretum „Kurpie i Mazury”

pa_mini_2015

W niedzielę 9 sierpnia 2015 roku o godz. 17.30 odbyła się druga edycja Projektu Arboretum, pierwszego na świecie koncert muzyki hybrydowej, zainspirowana dziedzictwem kulturowym Mazur, Warmii i Kurpiów. Celem tego warmińsko-mazurskiego wydarzenia jest prezentowanie muzyki etnicznej i ludowej w nowoczesnych aranżacjach, prezentujących niedoceniane dziedzictwo w nurcie muzyki, definiowanym przez twórców jako muzyka hybrydowa.

Do drugiej projektu został zaproszony, znany z popularyzowania magicznych pieśni kresowych oraz niezwykły wykonawca pieśni kurpiowskiej Adam Strug, oraz Justyna Czerwińska z polsko-ukraińskiego zespołu „Dziczka”.

Czytaj więcej >>>

Rok 2014

I Projekt Arboretum „Kurpie i Podole”

pa_mini_2014

W niedzielę 10 sierpnia 2014 roku o zainaugurował Projekt Arboretum, koncert muzyki hybrydowej. Jest to autorski projekt polsko-kanadyjskiej wokalistki i kompozytorki Oli Turkiewicz oraz scenarzysty i producenta muzycznego Jacka „Wiejskiego” Górskiego. Wydarzenie zorganizowane zostało na 5-tysięcznej widowni Amfiteatru nad jeziorem Czos w Mrągowie.

Celem tego mazurskiego projektu jest prezentowanie muzyki etnicznej i ludowej w nowoczesnych aranżacjach instrumentalnych, które pozwalają zaistnieć jej w szeroko rozumianym nurcie muzycznym, definiowanym przez twórców jako muzyka hybrydowa.

Czytaj więcej >>>

Zobacz także

Projekt Arboretum na skróty

Projekt Arboretum zaprasza do Świata Muzyki Hybrydowej

Chcesz otrzymywać informacje o darmowych wejściówkach na koncerty, a także o nowych wydarzeniach? Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.

Chcę otrzymywać e-mail newsletter (możliwość późniejszej rezygnacji)