Rok 2018

V Projekt Arboretum „Drewniane Gody”

4 sierpnia 2018 roku o godz. 19.00, w Amfiteatrze nad jeziorem Czos w Mrągowie, odbędzie się jubileuszowy, V Projekt Arboretum pt. „Drewniane Gody”. Będzie to jubileuszowa edycja autorskiego koncertu muzyki hybrydowej, inspirowanego muzyką tradycyjną oraz dziedzictwem kulturowym obszarów wiejskich dawnej Rzeczypospolitej. Projekt Arboretum realizowany jest w amfiteatrze nad Jeziorem Czos w Mrągowie od 2014 roku.

Koncertowi ponownie towarzyszyć będą warsztaty tańca ludowego (molo miejskie, Mrągowo 4 sierpnia godz. 15.00) oraz tradycyjna Potańcówka Ludowa, którą po koncercie Projekt Arboretum poprowadzi zespół Janusz Prusinowski Kompania.

Czytaj więcej »

Projekt Arboretum „Mazury i Podole” – edycja specjalna

XVI International Jazz Festival „Flugery Lwowa” i Dni Miasta Lwowa 2018

Tegoroczny Projekt Arboretum odbędzie się we Lwowie (wschodnia pierzeja rynku) na Ukrainie w dniu 6 maja 2018 roku o godz. 20.00. Inspiracją międzynarodowej premiery Projektu Arboretum, przygotowanej specjalnie na XVI International Jazz Festival „Flugery Lwowa”, są dawne, przeważnie zapomniane pieśni i tańce z regionów Mazur oraz Podola.

Wykonawca i dyrektor artystyczny Projektu Arboretum, Ola Turkiewicz, jest polsko-kanadyjską wokalistką, kompozytorką i animatorką kultury. Na scenie towarzyszyć jej będą goście specjalni edycji „Mazury i Podole” – wokalistki ukraińskiego zespołu „Driewo” – etnomuzykolog Tetiana Sopiłko oraz Ganna Ohrimczuk.

Czytaj więcej »

Rok 2017

IV Projekt Arboretum „Jaćwież, Warmia i Mazury”

arboretum-2017-plakat

IV edycja koncertu muzyki hybrydowej Projektu Arboretum „Jaćwież, Warmia i Mazury” inspirowana była historią, spuścizną kulturową oraz dziedzictwem Warmii, Mazur i zachodniej Suwalszczyzny. Inspiracje repertuarowe czerpane były zarówno z zaginionych cywilizacji Prusów i Jaćwingów, jak i zachowanych reliktów XIX wiecznej kultury Warmii i Mazur.

Wydarzenie zbiegło się z premierą płyty studyjnej Projektu Arboretum pt. „Mazurÿ, Warnijoki, Jadźwięgi, Prūsai”, zawierającej 18 utworów z dotychczasowego repertuaru projektu. Koncertowi ponownie towarzyszyły warsztaty tańca ludowego (Mrągowo, Plac Unii Europejskiej, 23 lipca godz. 16.00) oraz tradycyjna Potańcówka Ludowa, którą po koncercie Projekt Arboretum poprowadziła kapela Janusz Prusinowski Kompania.

Czytaj więcej >>>

Rok 2016

III Projekt Arboretum „Warmia i Mazury”

pa_mini_2016

Inspiracją III Projektu Arboretum „Warmia i Mazury” były zapomniane opowieści i zwyczaje ludowe oraz muzyka źródeł, wywodząca się z obszaru Warmii, Mazur zasiedlanych od XVI w. przez osadników z Mazowsza. Repertuar dopełniły kompozycje współczesne inspirowane spuścizną Jaćwingów i Prusów, czyli wczesnośredniowiecznej ludnością północno-wschodniej Polski. Te niezwykłe klimaty ukazane zostały w nowatorski sposób.

Dodatkową atrakcją III Projektu Arboretum była Potańcówka ludowa oraz warsztaty tańca tradycyjnego poprowadzone przez zespół muzyków tradycyjnych „Tęgie Chłopy”.

Czytaj więcej >>>

Rok 2015

II Projekt Arboretum „Kurpie i Mazury”

pa_mini_2015

W niedzielę 9 sierpnia 2015 roku o godz. 17.30 odbyła się druga edycja Projektu Arboretum, pierwszego na świecie koncert muzyki hybrydowej, zainspirowana dziedzictwem kulturowym Mazur, Warmii i Kurpiów. Celem tego warmińsko-mazurskiego wydarzenia jest prezentowanie muzyki etnicznej i ludowej w nowoczesnych aranżacjach, prezentujących niedoceniane dziedzictwo w nurcie muzyki, definiowanym przez twórców jako muzyka hybrydowa.

Do drugiej projektu został zaproszony, znany z popularyzowania magicznych pieśni kresowych oraz niezwykły wykonawca pieśni kurpiowskiej Adam Strug, oraz Justyna Czerwińska z polsko-ukraińskiego zespołu „Dziczka”.

Czytaj więcej >>>

Rok 2014

I Projekt Arboretum „Kurpie i Podole”

pa_mini_2014

W niedzielę 10 sierpnia 2014 roku o zainaugurował Projekt Arboretum, koncert muzyki hybrydowej. Jest to autorski projekt polsko-kanadyjskiej wokalistki i kompozytorki Oli Turkiewicz oraz scenarzysty i producenta muzycznego Jacka „Wiejskiego” Górskiego. Wydarzenie zorganizowane zostało na 5-tysięcznej widowni Amfiteatru nad jeziorem Czos w Mrągowie.

Celem tego mazurskiego projektu jest prezentowanie muzyki etnicznej i ludowej w nowoczesnych aranżacjach instrumentalnych, które pozwalają zaistnieć jej w szeroko rozumianym nurcie muzycznym, definiowanym przez twórców jako muzyka hybrydowa.

Czytaj więcej >>>

Zobacz także

Projekt Arboretum na skróty

Projekt Arboretum zaprasza do Świata Muzyki Hybrydowej

Chcesz otrzymywać informacje o darmowych wejściówkach na koncerty, a także o nowych wydarzeniach? Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.

Chcę otrzymywać e-mail newsletter (możliwość późniejszej rezygnacji)