Projekt Arboretum

Justyna Czerwińska, Zespół Dziczka

Śpiew

Justyna Czerwińska

Justyna Czerwińska jest absolwentką Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, który ukończyła na kierunku Edukacji Artystycznej. Podyplomowo studiowała także etnomuzykologię na Uniwersytecie Warszawskim. Od 10 lat działa w Zespole „Dziczka”, zajmującym się wielogłosowym śpiewem tradycyjnym Ukrainy i Polski.

Uczestniczy w cyklicznych festiwalach i imprezach muzycznych takich jak m.in. „Pokrowskije Kolokola” (Wilno), „Najstarsze Pieśni Europy” (Lublin). Prowadzi warsztaty śpiewu tradycyjnego, a od kilku lat zajmuje się również szukaniem swoich muzycznych korzeni w regionie Mazowsza, konkretnie pogranicza kutnowsko-łowickiego. Utrzymuje kontakty z członkami Kapeli Dobrzeliniacy, współpracuje z Kapelą Mazowiecką.

Od 2014 roku związana jest z Projektem Arboretum, na którym występowała zarówno jako solistka, jak i z Zespołem „Dziczka”. W latach 2012-13, wraz z „Dziczką” wystąpiła na trzech edycjach Koncertu Niepodległości, zrealizowanych przez Fundację Dziedzictwa Rzeczypospolitej w Muzeum Powstania Warszawskiego oraz na Zamku Królewskim w Warszawie.
Uczestniczyła w nagraniu płyt Projekt Arboretum pt. „Mazurÿ, Warnijoki, Jadźwięgi, Prūsai” oraz „Dziczka” pt. „Tradycyjne pieśni z Ukrainy”.