Projekt Arboretum

Krzysztof Kowalewski

Gitara

Krzysztof Kowalewski

Gitarzysta, kompozytor, aranżer i pedagog. Od 2009 roku brał udział w większości projektów muzycznych realizowanych przez Fundację Dziedzictwa Rzeczypospolitej i jej twórców, tj. Projekt Arboretum i Koncert Niepodległości.

Jako muzyk sesyjny występuje na scenie od 1993 roku. Współpracował m.in.: z Olą Turkiewicz, Krzysztofem Ścierańskim, Markiem Bałatą, Karoliną Glazer, Elżbietą Adamiak, Andrzejem Poniedzielskim, Jerzym Filarem, Maćkiem Strzelczykiem, Andrzejem Koryckim, Arkiem Wlizło oraz na stałe z Ekt-Gdynia.
Komponuje muzykę do spektakli teatralnych, której też jest wykonawcą (m.in. Mały Książę i Królowa Śniegu). Brał udział w wielu koncertach i festiwalach w kraju i za granicą, m.in.: w Sopocie, Mrągowie, Wrocławiu, Toronto i w Berlinie. Na swoim koncie ma udział w licznych nagraniach radiowych i telewizyjnych.

Wykładowca warsztatów jazzowych. Jako pedagog pracował z młodzieżą w Miejskich Ośrodkach Kultury w Koluszkach i w Żyrardowie. Był jurorem w konkursach piosenki na Festiwalu Folkowym w Giżycku, Festiwalu Boatshow w Łodzi, Targach „Wiatr i woda” w Warszawie oraz na Festiwalu Polonijnym „Knaga” w Toronto.

Brał udział w sesjach nagraniowych płyt, m.in.: Koncert Niepodległości i Projekt Arboretum pt. „Mazurÿ, Warnijoki, Jadźwięgi, Prūsai”, a także płyty EKT-Gdynia, Wojciecha Filara, Andrzeja Koryckiego i Marcina Lenca.