Projekt Arboretum

Marcin Riege

Instrumenty klawiszowe, fortepian

Marcin Riege fot. J. Uciński

Kompozytor, aranżer, pianista i pedagog. Od 2010 roku brał udział we wszystkich projektach muzycznych realizowanych przez Fundację Dziedzictwa Rzeczypospolitej i jej twórców, tj. Projekt Arboretum i Koncert Niepodległości.

Absolwent Wydziału Jazzu w Państwowej Szkole Muzycznej oraz Akademii Muzycznej w Warszawie.

Tworzy i wykonuje muzykę o szerokiej stylistyce – jazz, pop, electro i klasyka. Komponuje muzykę instrumentalną i piosenki. Marcin Riege współpracował z wieloma artystami w Polsce, m.in.: z Justyną Steczkowską, Anitą Lipnicką, Korą, Krzysztofem Krawczykiem, Kasią Cerekwicką, Łukaszem Zagrobelnym, Haliną Frąckowiak, Markiem Kościkiewiczem, Mietkiem Szcześniakiem, Grzegorzem Wilkiem, Lidią Kopanią, Kasią Klich, DeSu, Justyną Reczeniedi, Krystianem Krzeszowiakiem, Teatrem Lalka w Warszawie, Teatrem ITP w Lublinie.

Od roku 2012 na stałe współpracuje z Teatrem Muzycznym ROMA, przy realizacji musicali “Deszczowa piosenka” i “Mamma Mia”, gdzie akompaniował Dariuszowi Kordkowi, Barbarze Melcer, Oldze Bończyk, Ani Sroce-Hryń, Katarzynie Zielińskiej i wielu innym. Oprócz ok.1000 występów w Polsce koncertował we Włoszech, Norwegii, Islandii, Kanadzie. Od 2004 roku prowadzi działalność pedagogiczną – nauczanie gry na fortepianie w szkołach muzycznych I stopnia na podstawie rozporządzenia Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Brał udział w nagraniach kilkunastu płyt m.in. Koncert Niepodległości i Projekt Arboretum pt. „Mazurÿ, Warnijoki, Jadźwięgi, Prūsai”.